Vezirköprü Avukat

Tarihi ve kültürüyle öne çıkan Vezirköprü avukat mesleğini icra edenlerin de uzmanlık alanlarında çalışmayı tercih ettiği bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor.  Vezirköprü'de bulunan hukuk bürolarında çalışan avukatlar farklı uzmanlık alanlarında eğitim almış ve tecrübe kazanmış avukatlardan oluşuyor.

 

Avukatların Temel Görevleri Nelerdir?

Vezirköprü avukatları diğer şehirlerde olduğu gibi hukuksal konularda müvekkillerine yol gösterici ve problem çözücü bir rol üstlenmektedir. Bununla birlikte avukatlar adli ve idari merciiler karşısında gerçek veya tüzel kişileri temsil etmek, müvekkillerinin haklarını savunmak ve onlar adına gerekli her türlü hukuki süreci yürütmekle görevlidir. Avukat kendisine verilen işi herhangi bir süreye tabi olmaksızın başından sonuna kadar takip etmekle yükümlüdür. Avukatlık mesleğinde çalışma alanları oldukça geniştir. Vezirköprü’de Avukat olarak çalışan kişiler kendi bürolarında çalışabileceği gibi başka bir avukat ile ortak olarak ya da sözleşmeli olarak çalışabilir.

 

Samsun Barosu

Avukatlar yasal mevzuat gereği meslek odaları olan barolara üye olmak zorundadırlar. Vezirköprü avukatları da samsun barosuna kayıtlı olarak görev yapmaktadır. Vezirköprü'de çalışan meslektaşlarımızdan Vezirköprü barosu avukatı olarak bahsedildiğine şahit olduğumuzdan dolayı bu açıklamayı yapmak gerekmiştir.

 

Vezirköprü Avukatları Hangi Davalara Bakar?

Avukatlar temel olarak müvekkillerinin her türlü dava ve takiplerini yürütmek ve sonuçlandırmak konusunda görevlidir. Uzmanlık alanı ise mesleğini icra eden avukatın kendisini belirli bir alanda geliştirmesini ve ilgilendiği davaların çoğunluğunun bu alanda şekillenmesini ifade eder. Yani icra avukatı ya da ceza avukatı olmak için herhangi bir sınav ya da sertifika almak gerekmez. Örneğin; Aile hukuku alanında kendisini geliştirmiş olan bir Vezirköprü avukatı boşanma konusunda, nafaka davası konusunda ya da velayet davası konusunda uzman olduğunu söyleyebilir, Ya da çoğunlukla tazminat davası ile ilgilenen bir Vezirköprü avukatı tazminat davaları (trafik kazası tazminatı, iş kazası tazminatı vs.) konusunda uzman olduğunu söyleyebilir. Bununla birlikte bir icra avukatı Vezirköprü ilçesinde icra hukuku alanında ticaretle uğraşan birçok kişiye yardımcı olabilir.

 

Avukat Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Vezirköprü hukuk bürosu sayısı açısından son zamanlarda oldukça dikkat çeker bir hale gelmiş durumdadır. Dolayısıyla hangi avukatla çalışacağınızı seçmek önem arz etmektedir. İnternet bağlantınızı kullanarak samsun barosunun internet sitesinden Vezirköprü avukat bilgilerine ulaşabilir, ihtiyacınız olan alanda hukuki danışmanlık için uygun bir avukat ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken öncelikli konu hangi hukuk alanında yardım almanız gerektiğini doğru tespit etmektir. Örneğin; İşten ayrılmanız dolayısıyla işçi alacağınız olması durumunda işçi avukatı olarak bilinen ve iş hukuku alanında çalışan bir avukat ile; Anlaşmalı boşanma yapmak istiyorsanız boşanma avukatı olarak bilinen ve aile hukuku alanında çalışan bir avukat ile; çek veya senet alacağınız olması durumunda icra avukatı olarak bilinen ve icra hukuku alanında çalışan bir avukat ile; trafik kazası nedeniyle tazminat alacağı ya da iş kazası nedeniyle tazminat alacağınız olması durumunda tazminat avukatı olarak bilinen ve tazminat hukuku alanında çalışan bir avukat ile; ceza davanız olması durumunda ceza avukatı olarak bilinen ve ceza hukuku alanında çalışan bir avukat ile çalışmanız hukuki süreci daha hızlı ve güvenli olarak yürütmek için doğru bir seçim olacaktır.

 

Avukatlık Ücreti Ne Kadar Olur?

Eğer Vezirköprü’de avukatlık hizmeti almayı düşünüyorsanız Vezirköprü avukatlık ücreti için Türkiye Barolar Birliğinin resmi internet sitesine girerek 2019 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesini inceleyebilirsiniz. Bu tarifede belirtilen ücretler asgari tutarlar olduğu için taraflar bu tarifenin altında avukatlık ücreti belirleyemez fakat daha yüksek bir miktar üzerinden anlaşma sağlayabilirler.

Vezirköprü avukat ya da Vezirköprü hukuk bürosu denildiğinde ilk akla gelen Özgür Hukuk Bürosu, Avukat Özgür Doğukan Güngör öncülüğünde avukatlık meslek ilkeleri ışığında gizlilik, şeffaflık ve bağımsızlığını koruyarak müvekkillerinin hukuki sorunları çözmeye odaklanmıştır. Detaylı bilgi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

(Bu yazı, hukuki bilgilendirme amacıyla Avukat Özgür Doğukan GÜNGÖR tarafından kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması suç teşkil eder.)

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Paylaş